Jak uskladnit medvědí česnek? Tato otázka trápí nejednoho milovníka této chutné a zdravé rostlinky. Přečtěte si několik způsobů, jak si můžete uchovat medvědí česnek i na “horší časy”, kdy už ho v lese nenajdete.

Uskladnění medvědího česneku

Příprava na uskladnění medvědího česneku

Chlazení medvědího česneku

Chcete-li česnek zkonzumovat do několika dnů od jeho nasbírání, jednoznačně vám doporučujeme, abyste si ho dali jen do ledničky. Tak se v něm uchovají všechny důležité živiny a vitamíny, pro které jste ho sbírali.

Listy medvědího česneku můžete natrhat i se stonky, které následně vložíte do sklenice s vodou a tak dáte do ledničky. Medvědí česnek tak vydrží čerstvý delší dobu.

Mrazení nebo sušení medvědího česneku?

V lékárnách a specializovaných prodejnách můžete narazit na medvědí česnek v sušené podobě. Ten však v sobě nemá ani z daleka tolik vitamínů jako čerstvý medvědí česnek. Proto, pokud si chcete uchovat česnek bez ztráty léčivých účinků, doporučujeme ho zmrazit.

Zdravé a chutné pesto

Výborný způsob, jak si uchovat medvědí česnek až několik měsíců bez ztráty potřebných živin, je i v podobě pesta. Přečtěte si recept na zdravé pesto z medvědího česneku. Je docela jednoduché ho připravit a nebude vás to stát mnoho času ani peněz.

Chutné pesto

Chutné pesto z medvědího česneku

Tinktura z medvědího česneku

Tinktura z lesního česneku

Tinktura z lesního česneku

Další vhodné uskladnění medvědího česneku je v podobě tinktury. Jde o extrakt z čerstvého medvědího česneku, který se po nakrájení naloží v poměru 1: 5 do tvrdého alkoholu. Po dvou až třech týdnech louhování se extrakt procedí přes sítko a uloží do láhve.

Přečtěte si také: Tinktura z medvědího česneku